Hakkımızda

Ömer Durak Hukuk Bürosu

Av. Ömer Durak tarafından 1999 yılında kurulan Ömer Durak Hukuk Bürosu, başta fikir ve sanat eserleri, marka ve patent hukuku, ticaret hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku ve iş hukuku alanında olmak üzere hukukun birçok alanında hizmet vermektedir. Şirketlere ve bireysel müvekkillerine sunduğu hukuki müşavirliğin yanında, dava ve duruşma alanında da engin bir tecrübeye ve birikime sahiptir.
  • Yapım Şirketleri
  • Uluslararası Şirketler
  • Otel Yönetim Sözleşmeleri
  • Patent,Tescil ve Marka Hukuku
Yapım Şirketleri

Ömer Durak Hukuk Bürosu yıllardır birçok sanatçının ve ayrıca Türkiye'nin en önemli yapımcı firmalarının avukatlığını üstlenerek bu alanda Türkiye çapında tanınmış bir hukuk bürosuna dönüşmüş ve neticede Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında eşsiz bir deneyime ve bilgi birikimine sahip olmuş ve her geçen yıl gelişen müvekkil portföyüyle doğru orantılı olarak bünyesindeki avukat sayısı ve avukatların belirtilen alanlardaki deneyimi ve bilgisi de artmıştır.
Büromuz halihazırda Türkiye'nin en önemli bir çok sanatçısının, sektöründe lider yapımcı şirketlerin hukuk müşavirliği ve avukatlığını yapmaktadır.

Uluslararası Şirketler

Ayrıca Büromuz uluslararası inşaat ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren birçok uluslararası şirketin uzun yıllar hukuki müşavirliğini de üstlenmiş olmasına bağlı olarak Uluslararası ticari sözleşmeler hazırlanması ve sözleşme müzakerelerinin yürütülmesi, birleşme ve devir alma, joint venture ve benzeri sözleşmelerinin hazırlanması ve birleşme ve devir alma hazırlıkları kapsamında şirket denetimi ve due dilligence rapor hazırlanması konularında uzman kadrosuyla yardıma hazırdır.

Ömer Durak Hukuk Bürosunun müvekkil portföyündeki birçok firma dünyanın en önemli markalarının ve kuruluşların Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olduğundan münhasır veya münhasır olmayan distribütörlük sözleşmeleri, bayilik sözleşmeleri ve benzeri uluslararası ticari sözleşmeler konusunda eşsiz bir deneyime sahiptir. Büromuz otel yönetim ve işletme sözleşmeleri konusunda da oldukça deneyim ve ihtisasa sahip ender hukuk bürolarından birisidir.

Uzman Kadro

Ömer Durak Hukuk Bürosu kadrosundaki avukatların uzmanlaşmış oldukları aşağıdaki sayılan hukuk alanlarında müvekkilleri adına uzun yıllardır takip ettiği birçok davayla birlikte müthiş bir dava ve duruşma tecrübesine sahiptir.

Marka ve Tescil

Ömer Durak Hukuk Bürosu marka ve patent tescili konusunda da bünyesindeki avukat ve marka-patent vekilleri ile müvekkillerine ihtiyaç duydukları marka, patent tescili ISO, TSE belgesi alınması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Büromuz yıllardır takip ettiği marka davaları sayesinde marka hukuku alanında mevzuat ve Yargıtay İçtihatları konusunda oldukça donanımlıdır.

“Ömer Durak Hukuk Bürosu, şirketlere ve bireysel müvekkillerine sunduğu hukuki müşavirliğin yanında, dava ve duruşma alanında da engin bir tecrübeye ve birikime sahiptir.”

“Kimseye ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşagımızda kişilerin varlığı iddiasında da değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemlisinden ve isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar. Fakat efendileri de olmadı.”
Molierac

Başvuru Formu

Bize Ulaşın